odkazy
[ přidat / upravit odkaz ]
Amadian [Anglicky]
Stránka obsahující velice obsáhlou diskografii s mnoha informacemi okolo ní. Včetně předních stran bookletů s příjemně velikým rozlišením.
Amarok (mailing list) [Anglicky]
Tato stránka je výchozí stránkou mailing listu (el. konference) Amarok, kde mnozí fanoušci a znalci Mika Oldfielda vedou diskuse ohledně Mika Oldfielda, jeho hudby a příbuzných témat. Často se zde objevují zajímavé informace, odkazy na stránky s raritkami apod. Jakýkoliv dotaz je ostatními členy většinou fundovaně odpovězen. Konference má silně mezinárodní charakter, jsou zde Mikovi obdivovatelé ze všech koutů světa, počet členů je asi 700.
Amarok Player [Anglicky]
Tak tohle je skoro nutnost pro všechny ortodoxní Oldfieldofily. Göran Wallgren naprogramoval CD přehrávač pro Win9x/2yk/xp, který umožňuje vytvořit pro každou stopu neomezený počet podsekcí, které obsahují její začátek a jméno takovéto části. To znamená, že pro všechny delší Oldfieldovy dílka je možno vypsat názvy jednotlivých částí, případně hrajících nástrojů (a že jich je třeba v Tubular Bells nebo Hergest Ridge požehnaně, a to nezmiňuji samotný Amarok) nebo si napsat kompletně celý text písničky, který se potom bude objevovat v závislosti na tom, jakou část daný interpret právě zpívá. Další lahůdkou je, že součástí instalačního balíku je i adresář obsahující soubory pro všechna alba od Mike Oldfielda od Children of the Sun až po Tubular Bells III. Tento přehrávač se dá, samozřejmě, použít i pro jinou hudbu.
Dark Star - Official Mike Oldfield Website [Anglicky]
Oficiální stránky Mika Oldfielda "Dark Star". Pokud máte zájem, můžete si zde objednat stejnojmenný magazín (tištěný), případně si stáhnout jedno číslo na zkoušku (formát pdf). Na serveru se také nachází (snad) zcela vyčerpávající přehled všech možných a nemožných edicí a reedicí na CD i LP a to včetně singlů a maxisinglů (tento přehled je dílkem Rainera Muenze) a také si zde můžete zahrát hru, která Vás (snad) naučí hrát na zvony tak, aby to znělo jako ve Far Above the Clouds.
Exposed [Slovensky]
Graficky velmi povedený slovenský web, kde nenaleznete příliš biografických informací o Miku Oldfieldovi, ale o to více nabízí v ostatních rubrikách. Na webu Exposed si lze prohlédnout nepublikované fotografie, stáhnout raritní MP3 a také přispět svým komentářem do MO diskuzního fóra. Nově přibyl i malý obchod s originálními nosiči s hudbou MO, stejně jako na stránce můžete nalézt poslední novinky týkající se tohoto interpreta.
Hibernaculum.de [Německy]
Velice obsáhlá stránka s diskografií a vším, co s ní může i nemusí souviset. Najdete zde seznamy vydaných i nevydaných CD, LP, kazet, DVD, videí i laserdisků. Ke všem patří cover, seznam skladeb, technické informace a další. Zajímavostí je chronologické postavení alba v žebříčku prodejnosti.
Mike Oldfield Covers [Anglicky]
Stránka obsahující velké množství obrázků přebalů alb a singlů Mika Oldfielda, včetně velmi exotických verzí a bootlegů.
MikeOldfield.com [Multi]
Oficiální homepage Mika Oldfielda. Hlavní obsah tvoří novinky, diskografie, Music Virtual Reality club a aukce.
Mike Oldfield's Distant Earth [Anglicky]
Pánové Ralph Erhard a Raplh Hille z Německa společně pečují o svoji stránku Distant Earth, která je velmi zdařilá a zvláště po designové stránce je na profesionální úrovni.
Mike Oldfield Photogallery [Anglicky]
Nejobsáhlejší kolekce fotografií Mika Oldfielda, řazená jak chronologicky, tak obsahově.
Mike Oldfield's Web Ring [Multi]
Tento Web Ring sdružuje stránky o Miku Oldfieldovi z celého světa.
Oldfield.webpark.cz [Anglicky]
Nová česká stránka o Miku Oldfieldovi, která je zaměřena pouze na jeho diskografii. Jde o přehled alb z let 1973 - 2000, doplněný o texty, obaly k singlům a MIDI soubory některých skladeb. Stránky jsou vytvořeny v novém progresivním formátu XML, což ovšem může způsobovat problémy starším prohlížečům.
Ommadawn.dk [Anglicky]
Lise Andreasen spravuje server s doménou ommadawn.dk, kde je jednak diskografie s vyhledávací funkcí a také skvěle udělaná část nazvaná Mike Oldfield University (MOU), kde je několik analýz Mikova hudebního stylu, rozbor alb, vysvětlení neznámých pojmů v textech písní, překlad zdánlivě nesmyslných textů do srozumitelného jazyka a další věci.
Rockundliebe.de [Německy]
Na první pohled graficky nezajímavá německá stránka obsahující informace o Miku Oldfieldovi. Kromě základních informací, jako je biografie a diskografie, zde ale najdete také mnoho tabulatur, texty k písním, seznam koncertů, booklety atd.
Static 18 [Anglicky]
Projekt Static 18 je něco velmi unikátního, co asi ve světě nemá obdobu. Členové tohoto projektu jsou amatérští hudebníci, kteří se znají přes Internet a chtějí vzdát hold Miku Oldfieldovi. Nahráli skladby, které jsou buď přímými covery Mikových písní nebo variacemi na téma Oldfieldovy hudby. Kvalita a nápaditost těchto hudebních počinů je velmi vysoká, můžete si je zdarma stáhnout na této adrese ve formátu MP3 a nebo kontaktovat Jörna Brackhagena na e-mailové adrese, která je na této stránce uvedena a on Vám pošle skladby vypálené na normálním audio CD za režijní cenu (Pozor: Jörn žije v Německu takže za německou režijní cenu, což je asi 20 DEM).
Tubular CZ [Česky]
Tubular CZ je jedním z mála dalších českých stránek zaměřených na Mika Oldfielda. V současnoti na Tubular CZ najdete novinky, diskografii, texty, Mikovy skladby ve formátech MIDI a MOD, čtenářské ohlasy, ankety a diskuse, všemožné obrázky s oldfieldovskou tématikou včetně obalů jeho alb, odkazy a také notové zápisy skladeb původem od autora webu.
Tubular Portal - The Danish Mike Oldfield Website [Anglicky]
Tubular Portal je celkem značně navštěvovaný dánský server s oldfieldovskou tématikou. Nabídka informací na tomto serveru je doplněna o pár zajímavých videoklipů a přehled všech skladeb Mika Oldfielda (není zcela úplný).
Tubular.net [Anglicky]
Site s názvem Tubular Web "vede" Olivier Lebra z Francie. Jde o velmi kvalitní stránky, mající velkou informační hodnotu, aktuální novinky a dokonce i soutěže o různé singly M. Oldfielda. Je zde také pravděpodobně největší kolekce odkazů na jiné stránky o Miku Oldfieldovi (více než 100). Místo, které je v současnosti jedno z nejlepších na Internetu a které určitě stojí za návštěvu.
Tubular World [Česky]
Tubular World je český diskusní klub, který se nacházel na dnes již mrtvém serveru pruvodce.cz, nyní ho můžete naleznout na Okoun.cz. Klub zatím nemá příliš mnoho členů (doufáme, že se to brzy změní), ale diskuse zde vedené jsou celkem svižné a mají spád, kromě toho je to jedinečná možnost jak si popovídat s ostatními fanoušky z českých (a slovenských) luhů a hajů.
Wallpapers and Graphics [Anglicky]
Tato stránka je velmi zajímavou sbírkou obrázků, kurzorů, animací a skinů (pro WinAmp, NeoPlanet aj.), které tvoří Hans Claesson. Obrázky jsou opravdu úžasné, jsou většinou s námětem "Tubular Bell", ale i třeba i s náměty z alb Five Miles Out, Voyager nebo třeba Crises. Návštěvu vřele doporučujeme.
Formulář pro přidání, úpravu odkazu
URL:
jazyk:
Komentář: