Mike Oldfield - Maestro
zdroj: Level č. 113 - autor: level - novinky

www.mikeoldfield.com/flash/maestro.html

 Enigmatický skladatel Mike Oldfield doprovází uklidňujícími kompozicemi lidskou civilizaci již několik desítek let, z jeho tvorby je patrně nejznámější trilogie alb Tubular Bells. Akustické nástroje se kombinují s elektronickými smyčkami vytvářejí magický vesmír plný ozvěn a zajímavých představ - zná je jistě každý. Oldfield po deseti letech příprav nečekaně vstoupil na scénu online s projektem Maestro, který bude, stejně jako jeho hudba, velmi neobvyklý a uklidňující. Hudební doprovod složil z desítek hudebních smyček, včetně nových prací a nepoužitých kusů ze slavných alb. Hudba se bude podle chování hráčů měnit a přizpůsobovat změnám v atmosféře. Atmosféra je mnohem výstižnějším slovíčkem než "herní svět", protože jak se zdá, ten pevné základy mít nebude. Mnohem více než o hraní bude Maestro o relaxaci a neobvyklých zážitcích. Hráči vstoupí do labyrintu vesmírné lodi Virtual Voyager, kterou budou procházet a přitom řešit estetické a logické hádanky, aby mohli zachránit obyvatele z jiné dimenze, Gravitary. Po záchraně čtyř Gravitarů se každý hráč dostane do speciální úrovně, kterou jako by hra končila - ale "konec" rozhodně neznamená definitivní dokončení Maestra, spíše signalizuje, že si zájemce prošlapal jednu cestičku a může zkusit jinou, úplně odlišnou.
 Interiér lodi, oldfieldem označovaný za hudební virtuální prostor je slepencem různých prostorů, od surreallistických krajin až po bludiště. Oldfield sám vytvářel většinu trojrozměrných modelů. vymyslel celou architekturu a kromě enginu se postaral o veškeré obrazové a zvukové prvky. V praxi bude hra fungovat jako hypnotická seance v krajině za zrcadlem - hráč bude prolétávat skrz prostory, prozkoumávat je dotykem a měnit své okolí. Snová atmosféra je dobře pochopitelná z dema na CD/DVD. V plné verzi bude mnohem více předmětů, barev a zvuků. Pakliže si to hráč bude přát, změní se v avatara a bude proplouvat vesmírem jako viditelná entita, se kterou mohou ostatní hráči manipulovat. K některým puzzlům bude zapotřebí spojené síly více hráčů, Jindy zas bude zábava nechat se ovládat. Pakliže například toužíte po přestrojení za létající koberec nebo koště - máte možnost.
 Mike Oldfield dodává, že vždy chtěl vytvořit něco odlišného od masové herní produkce. Současná nabídka na pultech mu přijde příliš omezená a roztříděná na několik žánrů, z nichž se návrháři bojí vybočit. V případě Maestra určitě vybočil. Vložil do projek1u svého tvůrčího ducha, nenechal nikoho, aby mu kecal do prác,. a jak sám říká, udělal hru, kterou si hlavně on sám bude neskutečně užívat. Mimochodem ve hře se pohybujete létáním, protože právě letecké simulátory má Oldfield ze všech her nejraději. Zkrátka a jednoduše výletem, do Maestra poznáte i Mistrovu duši.