Mike Oldfield bojuje s alkoholem
zdroj: deník Super 3.5.2002 - autor: Klaudia Siváková

Britská hudební legenda exkluzivně pro Super

/LONDÝN/ Muzikant Mike Oldfield (48), který složil svatební pochod pro prince Charlese a Lady Dianu v roce 1981, se stal multimilionářem ještě ve svých osmnácti. Pochod složil v době svého pobytu na Ibize, kde poznal novou lásku. Dnes má jeden velký sen: najít se svou francouzskou přítelkyní Funny Vandekerckh (24) klid a ustálit se v rodinné rutině v novém domě v Henley v Oxforshire poblíž Temže.

Ibiza plná drog

"Tři roky jsem byl na Ibize na drogách a alkoholu," přiznal Mike Oldfield, který si tam podal seznamovací inzerát. Poté prožil milostnou aférku s americkou právničkou Amy Lauer. Po bouřlivém rozchodu plném hádek a bitek se zamiloval do Francouzky Funny, která se s ním přestěhovala do nového domu poblíž Londýna. "Zatímco já komponuji, ona se stará o mé čtyři koně a ostatní zvířata," řekl deníku Super Oldfield, který nachází svou novou tvář na londýnské klinice slavných Arts Clinic. Co ho donutilo, aby se začal léčit?

Konec vylomenin

"Máme s Funny velmi vášnivý vztah," říkal Oldfield, na kterého před nedávnem zavolala jeho přítelkyně policii. Po společné večeři v restauraci se Mike rozzuřil, protože upila z jeho piva. Z hádky se stala pomalu rvačka. Funny mu utekla taxíkem domů, kde se zamkla v koupelně. "Kopal jsem do dveří jako smyslů zbavený," vzpomíná muzikant se strachem, aby se to už nikdy nestalo. Společně s Funny si už totiž vytrpěli dost. Minulý rok potratila jejich dítě a stále se z toho nemohou vzpamatovat. "Budeme na vztahu společně pracovat. Chci pro ni a pro svoje děti být ten nejlepší," zapřísahává se již pětinásobný otec Mike Oldfield. Tři potomky má s publicistkou Sally Cooper a dvě mladší s norskou zpěvačkou Anitou Hegerland, které pravidelně navštěvuje.

Hudební legenda se dostala na vrcholy hitparádových žebříčků alby Tubular Bells, Five Miles Out, Islands nebo i singlem Moon Light Shadow.

Mike Oldfield právě podepsal smlouvu s Warner Records, kde vydává nové album Tres Lunas.

***

Mike Oldfield s francouzskou přítelkyní Funny. Ztráta dítěte je na měsíc rozdělila. Zpěvák se chystá na návštěvu Prahy