Download
rarity fotogalerie
  Na základě žádostí návštěvníků stránky jsme se rozhodli, že na naši stránku dáme také nějaké zvukové a video soubory s nahrávkami, které se dají označit jako rarity a které v běžném prodeji neseženete.
  Jako zvukové soubory zde naleznete především záznamy koncertů, živých představení, rozhovorů a další. Ke stažení budou i různé rarity, které vyšly pouze jako singly nebo na bootlegu. Většina hudby je ve formátu MP3, který dokáže bez problémů přehrát jakýkoliv přehrávač médií. Kvalita se liší podle míry komprese a způsobu pořízení dané nahrávky. Kromě hudby sem budeme umísťovat také videa, a to jak videoklipy, tak i části koncertů, rozhovory atd. Některá videa, především ta amatérská, mají špatnou technickou kvalitu, ale často o to větší hodnotu.
  Protože bychom byli rádi, aby si tyto nahrávky mohli stáhnout především ti, kteří je ocení, jsou soubory MP3, AVI atd. zkomprimovány do souborů typu ZIP nebo RAR, čímž chceme hlavně zabránit indexaci naší stránky internetovými vyhledávači souborů médií (komprimace sama není tak důležitá - zvukové a video soubory lze totiž komprimovat v míře prakticky zanedbatelné).
  Pro jistotu mají názvy souborů ke stažení jen 8 znaků (kdyby ještě někdo používal systém nepodporující dlouhé názvy souborů). V informačním řádku vedle odkazu jsou tři položky. První položka s názvem 'formát' vám prozradí, jakého je daný soubor typu (AVI, MP3...), v jaké kvalitě je u filmů obraz (šířka x výška@počet snímků za sekundu) a kvalita zvuku (vzorkovací frekvence, počet kanálů; u zvukových souborů je též informace o šířce toku dat). Druhá položka informuje o velikosti zabaleného souboru v kilobytech. Třetí položkou je kvalita záznamu. Je ohodnocena jedničkou až pětkou - jako ve škole.
  Kromě audio/video rarit je zde pro vás připraveno množství dalšího materiálu, jako např. obrázky, dokumenty, případně jiná tvorba fanoušků Mika Oldfielda. U některých odkazů je opět info o souboru a velikost.
  Video a audio rarity se budeme snažit aktualizovat přibližně každý měsíc, aby měl každý možnost a čas soubor stáhnout. Ostatní materiál ke stažení je na stránce permanentně.
  V druhé části stránky je umístěna fotogalerie.

Autoři
Vánoční píseň formát: avi - 320x240px, 32kHz mono
velikost: 868 kB | kvalita: 4
Zcela určitě vám v této písni přejí Rick Fenn, Mike Oldfield a Tim Cross šťastné a veselé Vánoce. Tito tři spolu účinkovali na mnoha koncertech v průběhu 80. let a spolupracovali na albech QE2, Five Miles Out nebo Crises.
MP3 meliodie pro mobilní telefon formát: mp3 - 160 kbps, 44kHz mono
velikost: 3 889 kB | kvalita: 1
Pro vaše vyzvánění, příjemné probuzení nebo jen potěšení vám nabízíme šest krátkých úryvků z alba Amarok. Doufáme, že vás tyto přivedou až k poslechu celé skladby. Pro lepší slyšitelnost z malých repráčků je u úryvků upravená hlasitost.
Amarok, Northstar a Belenor: Ukázka z přípravy na koncert formát: mp3 - 192 kbps, 44kHz stereo
velikost: 9 707 kB | kvalita: 2
Při jedné z mnoha seancí, na kterých jsme se chystali na Mofancon 2006, se nám podařilo nahrát prvních několik minut skaldby Taurus II. Ta byla původně určená pro našeho perkusistu Doktora, který s námi dálkově cvičil. Aby skladba zněla jako na místě konání koncertu - v zámecké kapli, bylo na ní přidáno echo.
pozadí a jiné grafično
  od Cochrana   od Loopera   od Taura2   od juliusse
Cue-sheet k Amaroku velikost: 424 kB
obal na Amarok 48Album Amarok se skládá prakticky z jedné šedesátiminutové skladby. To znamená, že vložíte CD do mechaniky, zmáčknete play na přehrávači a necháte se unášet tóny a melodiemi až do konečného vrcholu. Bohužel, pokud si chcete poslechnout pouze některou část alba, musíte se zdlouhavě posouvat po jedné hodinové stopě až ke kýženému momentu. Tento nedostatek si uvědomil sám Mike Oldfield a rozdělil Amarok na 48 základních pracovních částí. My jsme si dovolili názvy částí opsat (s drobnými úpravami) a převést je do Cue-Sheetu, což je vlastně mapa souborů na CD. S jeho pomocí si můžete vytvořit kopii vašeho originálního CD Amarok, rozdělenou na 48 indexů včetně CD-textu. Cue-Sheet lze použít pouze u vypalovacích mechanik v osobním počítači. Návod k použití naleznete uvnitř ZIP archivu s Ceu-Sheetem. Zároveň přikládáme přední i zadní obal na CD, který nám poskytl Thomas Paris.
Pokud máte dlouhou chvíli a chcete si vytvořit ještě podrobnější Cue-Sheet, jako předloha vám poslouží tento kompletní seznam indexů na Amaroku.
'strategický' rozpis skladby Taurus II formát: jpg - 2493x957x24b
velikost: 674 kB
rozpis skladby Taurus II Protože booklet CD verze alba Five Miles Out byl proti LP verzi z prostorových důvodů ochuzen o něco jako 'strategický plán' skladby Taurus II a protože víme, že sehnat dnes LP není věc jednoduchá, rozhodli jsme se pro vás tento plán naskenovat a umístit jej zde na stránky. V plánu jsou pro každou ze čtyřiadvaceti stop použitého magnetofonu fixami a pastelkami zakresleny a zapsány konkrétní nástroje nebo vokálové party, takže je možno pozorovat kolik a které z nástrojů právě hrají. Mikovi je nutno trochu vytknout, že ve vodorovné (tzv. časové) ose se mu poněkud nepodařilo vystihnout měřítko.