o autorech napsali o nás historie stránek ikonka
Napište nám
taurus2@centrum.cz
    E-mail:
Zpráva:

Jiří 'Taurus2' Šmoldas  jiri.smoldas@cmail.cz
Věk: 25
Bydliště: Olomouc

Nejoblíbenější alba od MO: Exposed, Incantations, Ommadawn, Amarok, Five Miles Out, Hergest Ridge a The Songs of Distant Earth
Petr 'Cochran' Macháček cochran@centrum.cz
Věk: 24
Bydliště: Olomouc

Nejoblíbenější alba od MO: Hergest Ridge, Incantations, Exposed, Ommadawn, Amarok
Radek 'SUNíčko' Gabčan sunicko@centrum.cz
Věk: 24
Bydliště: Olomouc

Nejoblíbenější alba od MO: Amarok, Exposed, Platinum, Tubular Bells 1, 2, 3
Pavel 'Amarok' Touš amarok@email.cz
Věk: 25
Bydliště: Praha

Nejoblíbenější alba od MO: Amarok, Ommadawn, TB 1, Five Miles Out, Incantations
Napsali o nás
Taurus II ve WWWysvědčení  [časopis Internet 5/2001]
Taurus II - Mike Oldfield  [Terese 12.3.2001]
Weboviny: Mike Oldfield  [Computer 4/01]
Webové sladkosti: Oldfield a Lálinka  [Novinky.cz 8.2.2001]
Historie stránek

I. etapa - Taurus to vše začal

  Nad vznikem stránky o Miku Oldfieldovi začal Taurus přemýšlet někdy v polovině roku 1999. Hlavním důvodem, proč měly vzniknout, bylo to, že na českých serverech neexistovala téměř žadná stránka Mika Oldfielda. V následujícím půlroce se situace trochu změnila, ale ne zas tak moc, takže zhruba 2. ledna roku 2000 Taurus začal tyto stránky vytvářet. Z důvodu téměř nulových znalostí HTML si dokonce pořídil o daném tématu chytrou knihu, která ho vedla prvními krůčky tvorby HTML stránek.
  Podle původního návrhu se měla stránka jmenovat Amarok, ale tohle jméno je na serverech po světě už trochu ohrané, takže Taurus začal zkoušet další názvy, většinou podle oblíbených skladeb, takže v návrhu byly názvy jako The Lake, Weightless, Hibernaculum nebo Jewel in the Crown. Nakonec zvolil Taurus II, což je jedna z jeho nejoblíbenějších skladeb. Grafické ztvárnění této čistě Taurusovy stránky vidíte na obrázku výše.

II. etapa - Cochran se SUNíčkem začali také, ale neměli dost sil to dokončit

  Nezávisle na Taurovi, v té době ho neznaje, začal Cochran přemýšlet už dávno před ním nad stejnou věcí - vytvořením českých stránek o Miku Oldfieldovi. Důvod byl teměř shodný, protože na českém Internetu se v tehdejší době nalézaly pouze stránky Rooryho [bohužel stránka byla z netu již odstraněna]. Bez jakéhokoliv povědomí o základech webdesignu či obsahu stránky se pustil do bombastických návrhů prostředí. Avšak Cochran měl kromě neznalosti základů webdesignu další problém v tom, že byl, stejně jako původně Taurus, zcela neznalý HTML. A tak požádal SUNíčka o pomoc.
  S postupem času návrhů stránek přibývalo, ale vzápětí byly rušeny. Hlavním důvodem bylo to, že Cochran se SUNíčkem získávali zkušenosti jak udělat stránky pro většinu uživatelů Internetu a ne jen pro hrstku vyvolených s rozlišením 1024x768 a připojením k akademické síti. O názvu však bylo jasné už od prvopočátku - České stránky Mika Oldfielda.
  Náhoda tomu chtěla a SUNíčko jednou při vyhledávání materiálů o Mikovi narazil i na odkaz na diskusní klub Tubular World na serveru Pruvodce.cz [ani server Průvodce již není mezi živými a nahradil ho Okoun.cz]. To už nebylo daleko k tomu, aby se zde seznámil i s Taurem a o něco později zjistil, že je ze stejného města jako on i Cochran, tedy z Olomouce. Společné setkání těchto tří lidí na sebe nedalo dlouho čekat. Řeč se samozřejmě vedla o Mikovi a potažmo i o jeho stránkách. Avšak náznaky, že by mělo dojít k jejich spojení ještě žádné nebyly.
  Ty se objevily až poté, co Cochran se SUNíčkem usoudili, že je zbytečně dělat dvě totožné stránky, když se mohou spojit v jedny, kde by každý přispěl svojí troškou.

III. etapa - nyní už jdeme ruku v ruce

  A tak se také stalo. Z Taurových stránek se vzalo do nového projektu jméno, neboť se lépe pamatuje. Dále také biografie, diskografie a sekce lidé okolo. Nelze opomenout, že také jejich sláva, jenž si tyto stránky za krátkou dobu svého provozu mezi českými fanoušky Mika Oldfielda získaly. Důkaz o tom naleznete ve starších příspěvcích v knize hostů. Cochran se SUNíčkem přispěli vzhledem a strukturou stránek, trochou toho HTML kódu a také např. sekcí Z tisku. Ostatní sekce vznikly takříkajíc prolnutím částí z obou stránek, kdy většinové slovo, co se obsahu stránek týče, měli Taurus s Cochranem, neb oni jsou těmi pravými fanoušky. SUNíčko se spíše zajímal o 'vnitřnosti' stránek a sem tam nějaké to grafické zformátování tabulek a textů. Na obrázku vidíte Taura II v podobě, kterou měl zhruba prvního půl roku po splynutí stránek.

IV. etapa - už je tomu rok a stále existujeme

  Ano, 5. února 2001 uplynul už rok od uvedení internetové stránky s názvem Taurus II do provozu. Tehdy sice šlo ještě o její starou červenohnědou verzi, nicméně byla to ona.
  Co se za rok existence stalo? Stránku navštívilo zhruba čtyři tisíce návštěvníků, z nichž někteří se vrací i opakovaně, čehož si autoři samozřejmě velmi cení a doufají, že tomu tak bude i nadále. Jako odměnu k ročnímu výročí stránky návštěvníkům nadělili dárek v podobě nového vzhledu Taura II.
  Stránka se ale během prvního roku existence v závislosti na reakcích od návštěvníků utvářela i obsahově. Úpravy byly činěny na základě jak kladných tak i záporných reakcí. Přibyla rubrika Rarity a naopak zmizela Galerie, zbývající rubriky byly potom průběžně doplňovány, a tak je řada z nich kompletní, nebo jim k tomu zbývá opravdu už jen kousek.
  K životu byl uveden i seznam českých a slovenských fanoušků Mika Oldfielda, který se utěšeně rozrůstá a snad slouží k jeho původnímu účelu. Tím bylo vzájemné seznamování fanoušků Mika Oldfielda, kteří možná bydlí nedaleko od sebe, ale nemají o sobě ani tušení. Na podnět návštěvníků přibylo hlasování pro jednotlivá alba Mika Oldfielda, a tím pádem i možnost ovlivnit hitparádu nejoblíbenějších alb nesoucí název TOP5 Tubular World.

V. etapa - spaní na vavřínech se zatím odkládá a to i po 2 letech existence

  Už více než dva roky Vám otravujeme život tímto webem a informacemi o Miku Oldfieldovi podávanými v češtině :), a je tedy opět čas na malé ohlednutí a předložení důkazů, že lidé, kteří se na tomto webu podílí, na vavřínech pomyslné slávy neusnuli a snaží se nastavenou laťku držet i nadále co nejvýše, případně jí posouvat ještě o kousek dále, a to jak s vaší pomocí, tak s motivací v podobě konkurenčních českých MO webů.
   Co se tedy za ten rok a pár měsíců změnilo? Náš web se ještě více dostal do povědomí veřejnosti (a to i díky občasným zmínkám o tomto webu v tištěných mediích či ocenění v podobě trvalého umístění v kolonce Site of the Month na nejobsáhlejším MO webu Tubular.net, kde nám toto ocenění bylo uděleno jako zatím jedinému MO webu bez anglické jazykové mutace :), čemuž odpovídá i nárůst návštěvnosti, protože jsme si mohli odškrtnout návštěvníka s číslem 20 tisíc. Malými úpravami prošel i vzhled webu, i když ne tak radikálními jako v počátcích jeho existence.
  Samozřejmě se neměnil jen vzhled, ale i obsah. A tak i přes úspěch u návštěvníků zmizela rubrika Rarity, a to kvůli prostorovým nárokům na svůj provoz. Nahradila ji rubrika Download, kde si můžete každý měsíc stáhnout něco málo nových rarit, a kterou dostal na starosti nový člen (ano, už jsme čtyři) tvůrčího týmu Taura II, Aragorn II. Náš čtvrtý člen je pro naši stránku velkým přínosem a svou práci dělá moc dobře. Kvůli nedynamickému řešení se musela rovněž pozastavit i hitparáda nejoblíbenějších alb TOP5 Tubular World, ale věříme že jednou bude opět uvedena k životu. Držte palce.
  Pátá etapa byla pro tento web důležitá nejen z obsahového a designového hlediska, ale i např. co se jeho hostingu týče. Po velkých peripetiích s hostováním na různých freehostingových serverech se nám podařilo 12. 5. 2001 dostat pod křídla projektu MusicHall.cz sdružení Pinknet.cz, což má samozřejmě mnoho výhod, které snad časem poznáte na vlastní fanouškovskou kůži i Vy. V této etapě byla taktéž navázána spolupráce s on-line obchodem Vltava.cz, jejíž výsledky můžete vidět jak na jejich stránkách v nabídce jednotlivých MO alb, kde je využíváno našich informací, tak u nás, kdy pouhým jedním kliknutím jste odkázáni do míst, kde si příslušné album můžete zakoupit.
  Shrnuto a sečteno, autoři stránky během dosavadní existence Taura II poznali řadu příjemných lidí s podnětnými nápady a přesvědčili se, že jejich práce není zbytečná a že fanoušci Mika Oldfielda o ní mají zájem, což tvůrce motivuje k tomu být ještě lepší a návštěvníky nezklamat. Také doufají, že se jim za ty dva roky nepodařilo udělat Miku Oldfieldovi v českých a slovenských luzích a hájích ostudu. Ale nakonec, porozhlédněte se po této stránce sami a utvořte si vlastní názor, jak se věci mají.

Reklamní ikonka Taurus II

Pokud se Vám naše stránky zalíbily natolik, že byste rádi na svých stránkách umístili ikonku Taura II, pak si do svých stránek přidejte následující část HTML kódu:

<A HREF="http://oldfield.musichall.cz/"><IMG SRC="http://oldfield.musichall.cz/prostredi/ikonat2.gif" WIDTH="88" HEIGHT="31" ALT="Taurus II - Mike Oldfield CS" BORDER="0"></A>

Taurus II - Mike Oldfield CS