[ z5 na hl. str. ] [ informations for the passengers ] [ program očima účastníka ]
[ seznam účastníků ] [ zvuky a videa ] [ fotečky ] [ odkazy ]
Informace z Mofanconu 2004
   Na této stránce naleznete základní i detailní informace ze srazu MOFANCON 04, který probíhal ve dnech 16. - 18. dubna 2004. Postupně zde budou přibývat odkazy na fotografie, zvukové nahrávky i video nahrávky (případně samotné soubory) a to hned, jak budou k dispozici. Pokud ovšem chcete mít nejčerstvější informace o všem okolo Mika Oldfielda, zavítejte do klubu Tubular World.
   Třetí ročník srazu fanoušků Mika Oldfielda byl, stejně jako předešlé ročníky, veselou a pro mnohé účastníky oduševnělou záležitostí. Počasí bylo krásné, jídlo dobré a program nabitý. Oldfield vyzařoval snad z každého z nás. A že jsme se jím naplnili téměř k prasknutí, to je jisté.
   A kde že jsme to vlastně byli? Nu, přímo na zámku u městečka Nečtiny, které se nachází v západních Čechách. Zámek je obklopen nádhernou zvrásněnou krajinou, kterou protínají říčky a klikaté silnice. Mnohý zde může najít místo pro meditaci nebo jen procházky či odpočinek. Sportovně založení také nepřijdou zkrátka; zámek a okolí jsou přímo stvořeny pro sportování. Prostě prostředí pro sraz jako dělané.

průběh srazu očima a ušima Pavla Aragornoviče Amarokova II.:

   Jsem zvědav, kdo na sraz přijede, s kým pokecám a co všechno zažiju. S těmito i jinými myšlenkami usedám na Bandita a vjíždím na jižní spojku, směr Plzeň. V závěsu za mnou je osádka červené felície, tvořená trojicí Northstar, Poorky a Blanka. Stav vzdálenosti mezi těmito dvěmi vozidly se mění, jakmile začnu pravou rukou otáčet směrem xobě. No co, počkám na ně u některé z pump, rozmístěných podél dálnice D5. A tak se také stane. Dáváme si svačinu, Poorky cigárko, dýcháme čerstvý vzduch a rušeni jen projíždějícími automobily, odpočíváme ve stínu kiosku.
A jsme zase na cestě. Tentokrát se krotím a jedu v závěsu za 50 kW hromadou plechu. Cesta ubíhá plynule a za Plzní se dostáváme na příjemné prázdné silnice. Suchá místa střídají mokrá, podle toho, kde právě pršelo. Těsně před naším cílem, někde u městečka Manětín, beru za plyn, předjíždím škůdku a nasazuji svoje obvyklé tempo. Ještě pár metrů a budu u odbočky na zámek. Teď! Jsem tu. Projíždím branou, hledám místo xtání a zároveň pokukuju na dorazivší lidičky. Je jich tu už tolik, že nestačím podávat ruce, zdravit, ani zjišťovat čerstvé novinky. Však ono na to bude času ještě dost....
....a nebylo. Program byl tak nabitý, že na posezení a popovídání o čemkoliv musely vystačit večery v místním baru. Ale teď již k programu, který se oproti plánované verzi v mnohém lišil:

Pátek 16.4.2004 (večer)
 • 18:00 - Měli jsme sqelou večeři v zámecké jídelně. Hned po ní jsme museli zprovoznit techniku v klubovně, což se povedlo hlavně díky Parisovi. Když bylo všechno hotové, pustili jsme pár videí a audií a už jsme pádili do kaple, kde se od
 • 19:00 - konalo zahájení 3. srazu fanoušků Mika Oldfielda - MOFANCON 2004. Přednášejícím byl Horseback, hudební křoví mu dělal Northstar a poslechli jsme si i znělku zpívanou Pavlou. Na řadu přišlo i představování zúčastněných. Horseback již zkušený z předchozích srazů mluvil plynule, sebejistě a snad se v tom i vyžíval.
 • 20:00 - A jsme z5 v klubovně, kde si přpravuje Jitushka přednášku o Miku Oldfieldovi. Takže pssst, nesmíme jí rušit při soustředění. Už začala a že jí to jde. Z nesmělé dívenky, kterou byla před rokem se vyklubala žena s mimořádnou schopností mluvit před publikem. Jen tak dál, jen tak dál. Dál na scénu přichází Pieta. Bude nám skorosimultárně překládat intervia, promítaná na stěnu klubovny. Je vidět, že se připravil. Občas téměř nesrozumitelnou řeč Oldfielda překládá, jakoby byla angličtina jeho druhou mateřskou řečí.
 • 21:00 - Informační blok končí a na řadě je promítání koncertů, klipů a raritek. Můžeme vidět Mika na koncertě v Itálii, Londýně, Kolíně, vidíme ho mladičkého, ve středních letech i starého. Vše odsýpá pěkně plynule a koho již sezení a dívání zmáhá, sejde do zámeckého baru a proloží to pivkem, limonádou nebo pivkem. Ani nevím, kdy pro mě večer skončil, ale asi jsem už byl unavený a tak zhasínám, zalehám a usínám.
Sobota 17.4.2004
 • 7:30 - Otevírám jedno oko, druhé oko, nasazuju třetí a čtvrté a šup z postele. Schválně jestli někdo nevydržel a šel si něco do klubovny poslechnout ještě před budíčkem?.........nikdo, je zamčená. Tak si užijeme až odpoledne. Teď nás čeká snídaně (obložený talíř s pečivem) a potom výlet na zámek do Windows NT......pardon, Bečova N.T.
 • 9:00 - Zámek byl postaven v roce X, pod původním hradem z roku Y, který obýval rod pánů Z. Interiér obsahuje historické předměty A - W, z nichž nejcennějším je předmět R, obsahující kosti z M. Zkrátka, zážitek pěkný, ale nic si z prohlídky nepamatuju. Snad jenom ty gobelíny a luxusní sedačky. Mnohem emotivnější byl výstup na šibeniční vrch, který je ukryt pod smrky a borovicemi a jehož zdoláním, jakoby se člověk znovu narodil. Pro informace chtivé jedince byly podél naučné stezky na vrchol rozmístěny tabule s povídáním a obrázkami. Všechny související s popravou (setnutím hlavy), obvěšením a mučeníčkem. A kdo neměl chuť na morbidnosti, ten si dal oběd v jedné ze tří hospod. Okolo druhé hodiny začali účastníci zájezdu pomalu opouštět prosluněný Bečov nad Teplou a okolo třetí už seděli nebo stáli v kapli a čekali na Koncert.
 • 15:30 - Northstar je prostě machr a kdo to chce vyvrátit, ať první hodí kamenem. Jeho kytara hrála sladce, náruživě, příjemně, agresivně a se spoustou dalších přívlastků. Byl to zážitek, který se nedá zapomenout. Akustika v kapli byla tak akorát a technika šlapala bezchyby. Lepší podmínky by se hledaly jen těžko. A to ještě těžko. Jakmile Umělec dohrál, strhl se potlesk, burácivější, než po zasedání ÚV. Následovalo jamování všech, kteří kdy drželi v ruce nějaký nástroj a to vydrželo s přestávkami až do pozdní noci. Před večeří si ještě pár neuondaných lidiček udělalo malý výlet na kopec za zámkem, na kterém kdysi stál původní hrad a obdivovalo krásu západních Čech.
 • 19:00 - Všichni Z5 do kaple, kde bude večer věnovaný přednáškám! Halóóó, no i vy, samozřejmě! A vy taky! No pojďte, pojďte. Za chvíli budou totiž mluvit Pieta s Amarokem. Na jaké téma přednáška bude, je úplně jedno. Hlavně, že to bude prdel. A prý byla. Ti dva vyváděli, jako kdyby stáli na pódiu před tisícovým publikem. A to jenom seděli. A navíc všechno četli. Hanba jim. To přednáška o skupině Tangerine Dream byla z jiného soudku. Připravená, odmluvená zpaměti a také sugestivní. Kdo poslouchal, ten se mohl dovědět naprosto všechno o této vynikající skupině. Erchamion, který byl jejím autorem, mluvil neuvěřitelné dvě hodiny. A kdyby nebyly lavice v kapli tak tvrdé, určitě by všichni doposlouchali.
 • 21:30 - Nikomu se nechce opustit místní bar a tak se musí přenést notebook, projektor i repráčky z klubovny sem. Bude se totiž promítat film na přání většiny. A co bylo většině dopřáno? Jako předfilm nám byl naservírován jeden díl Futuramy a hlavní chod, ten nám vlezl očima do mozku, potom se objevil na rtech (to když se divák začal smát), na všech končetinách (mlátit a kopat do stolu), v žaludku (dělat špatně) a nakonec zase do mozku (když pochopil). Ano, bylo nám dopřáno shlédnout Brain Dead. Ten, kdo film nestrávil, se stravoval u baru, kde se začaly rozvíjet zajímavé diskuze, podpořené nějakou tou promilí alkoholu v krvi. Mluvilo se o všem. Oldfieldem počínaje, nikdo neví čím konče. Prostě hospodská idilka. Ta skončila, jak jinak, než pěkně v teple v posteli.
Neděle 18.4.2004
 • 7:30 - Dnes je vstávání hodně těžké. To, že jsem nespal ani šest hodin se projevuje malátnými pohyby, komunikací na úrovni šestiletého dítěte a vygumovanou hlavou. Snad se vyjasní. Dnes bude loučení. Velké loučení. Po dobré snídani se všichni scházíme v kapli, kde nám dává Horseback poslední oficiální sbohem. Všichni to cítíme - smutek, lítost, ale také radost a spokojenost s uplynulým víkendem.
 • 9:00 - Někdo odjíždí již teď, někdo odjede až po obědě. Ti druzí dobalují a občas zamíří do klubovny, kde je xlišení hudba od různých interpretů. Sportovně založení využívají místní ping-pongový stůl a dávají si pár setů pro pobavení.
 • 12:00 - Po obědě nás už moc nezbývá a i náše osádka skládá věci do auta. Je to tak, budeme odjíždět. Pomáháme Parisovi se skládáním techniky, motáním kabelů a dáváme dopořádku klubovnu. Já startuju Bandita (někdo si ho dokonce fotí a filmuje), dáváme si poslední instrukce na cestu, loučíme se a hurá směr Praha.
Od zámku se proplétám úzkými silničkami a posléze najíždím na hlavní, vedoucí do Plzně a dál na Prahu. Cesta ubíhá plynule a mně se honí hlavou spousta myšlenek. Bylo toho hodně, co jsem zažil. Teď již zbývá jen nostalgie a příjemný pocit v těle, který mně říká, že další sraz se blíží!

seznam účastníků
 1. Pavla K.
 2. Horseback
 3. Amarok
 4. Glatterin
 5. Corwin78
 6. Porky
 7. Jitushka
 8. J.O.
 9. J.B. nebo J.M.
 10. Matěj Peterka
 11. Michal
 12. Michalův přítel
 13. Michalův přítel 2
 14. Northstar
 15. Naxos
 16. Horsemik
 17. Amar
 18. Pieta
 19. Bakerman
 20. YaroslaF
 21. YaroslaFova přítelkyně
 22. Paris
 23. Belenor
 24. Flamberg
 25. MITR
 26. Cochran
 27. SUNíčko
 28. Naďa Janotová
 29. Tomáš Kakos
 30. Houska
 31. MiŠ
 32. Ronny
 33. Erchamion
 34. Lukáš Dušek
 35. Taurus 2
 36. Peter Munka
 37. Ivan Libant
 38. Jaroslav Laštovička
 39. Tomáš Dufek
 40. Bobina
 41. Bear
 42. Bearin přítel
multimediální záznamy:

MOFANCON znělka 2004
zvukové záznamy z koncertu v kapli

fotografie:

fotografie od našich reportérů

další články:

reportáž z 1. československého srazu fanoušků Mika Oldfielda
informace z MOFANCONu 2003

sepsal: Amarok

^nahoru