ostatní
mobilózní vyzváňóza
  Ericsson   Nokia   
tubulární akademično
Zde budeme shromažďovat všemožné akademické elaboráty (referáty, přednášky, seminárky, diplomky, dizertace :o) na téma MO a jemu blízké, kterých se dopustili naši čtenáři a přispěvatelé.
Amarok - přednáška
Pro 1. československý sraz oldfieldistů, ze kterého si můžete přečíst reportáž o kousek níže, vytvořil Aragorn II. velmi obsažné a zajímavé pojednání na téma Amarok, jenž poté na srazu také přednesl. Přečíst si ho samozřejmě můžete i vy a to na tomto místě.
Music Virtual Reality - referát
Naše oblíbenkyně Jitushka se rozhodla, že si pro referát z hudební výchovy vybere digitálně pokrokový počin pana Oldfielda, aby mohla své spolustudující (a vyučující) zasypat hodnotnými informacemi alespoň o jeho práci současné, když už tu předchozí zcela nepochybně trestuhodně zanedbávali. Referát zde.
Tangerine Dream - přednáška
Pro třetí sraz fanoušků MO, MOFANCON04, si připravil jeden z účastníků zvaný Erchamion přednášku na téma skupiny Tangerine Dream. Tato skupina má s Oldfieldem společné přinejmenším to, že byla stejně jako on provázána se začátky společnosti Virgin Records a úspěchem svých alb jí pomohla na nohy. Jelikož je Erchamionova přednáška opravdu velice rozsáhlá (není divu u skupiny s tak bohatou historií), rozhodli jsme se, že ji nebudeme předělávat do formátu HTML, ale že ji necháme ke stáhnutí v původní podobě, jak jsme jej od Erchamiona dostali. Soubor je možné si stáhnout tady (formát DOC, velikost 1,2MB).
planetka č. 5656 - Oldfield
8. října 1920 objevil astronom W. Baade z Bergedorfu na noční obloze planetku či spíše menší asteroid, jemuž přiřadil pořadové číslo 5656. Uběhlo několik desítek let a z anonymní planetky číslo 5656 se v roce 1994 zásluhou amerického astronoma Garetha Williamse, který je mj. také velkým fanouškem Mika Oldfielda, zrodila planetka Oldfield.....pokračování
seznam českých a slovenských fanoušků Mika Oldfielda
Tento náš projekt, by měl přinést více kontaktů mezi českými (a i slovenskými) fandy Mika Oldfielda. Našim záměrem je vytvořit seznam příznivců (samozřejmě jen těch, kteří by o to měli zájem a souhlasili s uvedením údajů), který by u každého obsahoval křestní jméno nebo přezdívku, e-mail a název města či vesnice, kde dotyčný přebývá. Budeme jen rádi, pokud přispějeme k vzájemnému seznámení "vyznavačů" Mika Oldfielda, kteří třeba bydlí nedaleko od sebe a nemají o sobě ani tušení. Pokud máš zájem být uveden v tomto seznamu, tak vyplň a odešli následující formulář. Prohlédnout si seznam, dosud registrovaných fanoušků můžeš zde.
popis filmu The Killing Fields
Film The Killing Fields (Vražedná pole) je snímkem, ve kterém se zatím jako v jediném objevila původní hudba Mika Oldfielda. The Killing Fields jsou psychologicko-válečným dramatem vypovídajícím o nesmyslnosti občanské války v Kambodži, která vznikla jako důsledek války vietnamské, a která měla na tuto zemi a její obyvatele ještě horší dopad, než je 'obvyklé'. Pro informace o filmu klikněte zde.
poézia
Na našu stránku sme umiestili obsah zaujímavej zbierky poézie pôvodom zo Slovenska, ktorá je inšpirovaná hudbou Mika Oldfielda. Jej obsah nájdete tu.
1. sraz československých fanoušků Mika Oldfielda
Na tomto místě najdete reportáž z 1. československého srazu oldfieldistů.
Mofancon.cs 2003
Zde se můžete podívat na informace z 2. srazu fanoušků Mika Oldfielda.
MOFANCON 2004
3. sraz fanoušků Mika Oldfielda a přátel dobré hudby - reportáž, informace, fotky atd.
překlad bookletu alba The Millennium Bell
Album The Millennium Bell je ovlivněno mnoha kulturami, které se na Zemi během minulých dvou tisíc let vystřídaly. Oldfield při tvorbě skladeb nemarnil čas a vyrazil za inspirací do několika koutů naší planety. Nemálo informací a detailů načerpal také z Internetu. Co Mika inspirovalo, jak vytvořil 11 atmosférických skladeb a mnoho dalších zajímavostí se dočtete v tomto překladu obsáhlého bookletu.
překlad chatu ze stránek rádia BBC2 (konal se 19. 5. 2003)
Zde najdete částečný překlad zmíněného chatu do češtiny.
Bandit AMAROK
Možná jediný motocykl na světě, který byl pokřtěný na AMAROK.
MOFANCON 2006
5. sraz fanoušků Mika Oldfielda a přátel dobré hudby - reportáž očima Jitushky.